POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Premier Irlandii zasugerował utrzymanie obowiązujących restrykcji w kolejnych tygodniach.

Rząd Irlandii spotkał się z odmową i nie uzyska szczepionek AstraZeneca/ Oxford University dopóki nie zostaną zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA).

Taoiseach Micheál Martin poinformował wczoraj członków swojej partii Fianna Fáil, że obowiązujące teraz restrykcje Covid-19 zostaną utrzymane w kolejnych tygodniach.

Powodem jest utrzymująca się wysoka liczba zakażeń koronawirusem i zgonów spowodowanych Covid-19 w Irlandii. Do tego dochodzi jeszcze kwestia opóźnień w realizacji programu szczepień.

Premier powiedział, że ostateczna decyzja zostanie podjęta po spotkaniu Rady Ministrów, którą zaplanowano na wtorek 26/01/2021. Potwierdził przy tym, że rząd przychyli się do zaleceń Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET), który ma przekazać swoje rekomendacje w najbliższy poniedziałek.

Podobnie na spotkaniu partii Fine Gael omówioną kwestię utrzymania ograniczeń. Minister Spraw Zagranicznych Simon Coveney potwierdził, że restrykcje będą obowiązywać przez kolejne tygodnie.

Nie sprecyzowano jednak, czy obowiązujące obecnie ograniczenia będą miały też zastosowanie do szkół. Od 11/01/2021 wszystkie szkoły w Irlandii pracują w systemie nauki na odległość.