POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkający w Irlandii Michał Kurek zmarł w wyniku ran zadanych ostrym narzędziem.

Ciało Michała Kurka znaleziono 4 sierpnia 2017 roku w hrabstwie Dublin. Funkcjonariusze Gardy od wielu miesięcy prowadzili intensywne śledztwo mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci mężczyzny.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że Michał Kurek mieszkał w Irlandii od wielu lat, a w okresie kilku miesięcy przed śmiercią był osobą bezdomną. Widywany był na terenie Blanchardstown/Ongar oraz w centrum Dublina.

Funkcjonariusze Gardy potwierdzili, że mężczyzna otrzymał 40 ciosów nożem, a jego ciało zostało porzucone w rowie przy Grange Road w pobliżu Ballyboughal. Nie było znane miejsce, w którym doszło do śmierci Polaka.

Po apelu w mediach Garda otrzymała mnóstwo zgłoszeń od osób, które znały Michała Kurka. Informacji na jego temat udzieliło wiele osób z polskiej społeczności w Dublinie, a także ze środowiska osób bezdomnych.

Wczoraj nastąpił przełom w tej sprawie. Funkcjonariusze Gardy w hrabstwie Meath aresztowali 29-letniego mężczyznę podejrzanego w związku ze śmiercią Michała Kurka. Zatrzymany znajduje się obecnie w Balbriggan Garda Station.