POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przestrzeń powietrzna nad większą częścią Irlandii została zamknięta w trybie pilnym.

Liczne loty zostały dzisiaj wieczorem odwołane. Pasażerowie powinni sprawdzić status swojego planowego lotu.

Problemy z radarem przyczyniły się do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Irlandią. Wszystkie loty do i z Cork, Shannon oraz Knock zostały odwołane. Wyjątkiem jest lotnisko w Dublinie, na które przekierowywane są wszystkie loty. Pasażerowie będą przewożeni na docelowe lotniska autobusami.

Irlandzki Urząd Lotnictwa zajął się już tą sprawą. Rzecznik prasowy z lotniska w Cork powiedział, że w zachodniej Irlandii występuje znaczna awaria systemu z radarem, co powoduje „zerową prędkość przepływu” w irlandzkiej przestrzeni powietrznej.

Przyloty i odloty na wymienionych lotniskach zostały tymczasowo zawieszone do czasu pełnego uruchomienia radaru. Możliwe, że stanie się to jeszcze dzisiaj.

Shannon Airport potwierdza przekierowania kilku lotów, w tym lotu z Krakowa. Lotnisko w Dublinie pozostaje nienaruszone ze względu na bliskość kontroli lotów w Wielkiej Brytanii.

AKTUALIZACJA:

Przestrzeń powietrzna nad Irlandią została ponownie otwarta wczoraj późnym wieczorem. Jednak jeszcze dzisiaj wiele lotów może być opóźnionych. Pasażerowie proszeni są o sprawdzenie statusu lotu przed wyruszeniem na lotnisko.