POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy rozpoczęli akcję walki z nielegalną dystrybucją kanałów telewizyjnych w Irlandii.

Rozpoczęła się akcja funkcjonariuszy Gardy związana z wykryciem nielegalnie działających osób odpowiedzialnych za dystrybucję kanałów telewizyjnych w Irlandii.

Szacuje się, że w całym kraju z nielegalnego odbioru telewizji korzysta nawet 20.000 osób, co generuje straty dla operatorów w kwocie €20 milionów rocznie.

W czwartek 20/06/2019 przeszukano liczne punkty na terenie Cork. Skonfiskowano sprzęt elektroniczny oraz dokumentację „piratów” telewizyjnych.

Nikt nie został aresztowany, lecz sprawa jest w toku i osoby odpowiedzialne za oszustwo nie unikną odpowiedzialności – jak twierdzi przedstawiciel Gardy. Potwierdzono, że podobna akcja będzie przeprowadzana w najbliższym czasie także w innych rejonach Irlandii.

Nielegalna dystrybucja kanałów telewizyjnych stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Z uwagi na wysokie koszty legalnego dostępu do kanałów telewizyjnych konsumenci coraz cześciej preferują posiadanie „pirackiej” telewizji. Do nielegalnego odbioru kanałów telewizyjnych wykorzystywane są Set-top boxy z pirackim oprogramowaniem. Dzięki internetowi jest możliwa transmisja kanałów telewizyjnych do odbiorców.