Jak wynika z prognozy meteorologów – najbliższy tydzień w Irlandii będzie zimny i bardzo wietrzny.

Opady śniegu, deszczu ze śniegiem, gradu, a także silny wiatr – tak ma wyglądać pogoda w najbliższym tygodniu w Irlandii.

Pogorszenia warunków można się spodziewać już od soboty, kiedy to wiatr przybierze na sile. W nocy z soboty na niedzielę będzie zimno – temperatury nie przekroczą 3 stopni Celsjusza.

Opady marznącego deszczu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu przejdą w opady śniegu – głównie w rejonie Ulster oraz większości wyżej położonych partii terenu.

W niedzielę nadal zimno – w dzień od 4 do 7 stopni Celsjusza, w nocy od 0 do 2 stopni. Opady deszczu i marznącego deszczu będą występować naprzemiennie z opadami śniegu. Silny wiatr spotęguje odczuwanie zimna.

Jak przewidują meteorolodzy z Met Eireann cały przyszły tydzień będzie niespokojny pod względem warunków pogodowych. Silny wiatr, opady deszczu i śniegu. Temperatury w dzień nie przekroczą 10 stopni Celsjusza.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i przeznaczenie dodatkowego czasu na podróż. Drogi miejscami mogą być śliskie, w widoczność znacznie ograniczona.