POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Podobne procedury postępowania w Irlandii stosuje się w przypadku takich chorób jak cholera czy ospa prawdziwa.

Śmiertelnie niebezpieczny koronawirus otrzymał kilka dni temu swoją oficjalną nazwę Covid-19. Do tej pory nie wykryto żadnego przypadku tego wirusa w Irlandii.

Przedstawiciele HSE twierdzą, że służby medyczne są przygotowane na pojawienie się wirusa Covid-19 w Irlandii. To może być kwestią tylko kilku tygodni, aż koronawirus dotrze na Zieloną Wyspę.

Tymczasem azjatycka część społeczeństwa informuje o licznych przejawach niechęci, a nawet dyskryminacji ze strony mieszkańców wielu rejonów świata, w tym Irlandii.

Coraz więcej jest zgłoszeń o rasistowskich i ksenofobicznych zachowaniach ludzi obawiających się zarażenia wirusem. Niestety koronawirusa z Wuhan często nazywa się „chińskim wirusem”, co tylko potęguje te uprzedzenia.

Jak podaje irlandzka prasa – w niektórych szkołach doszło do kilku nieprzyjemnych sytuacji względem uczniów, którzy powrócili do Irlandii po obchodach Chińskiego Nowego Roku.

Izolacja osób z podejrzeniem wirusa Covid-19 w Irlandii

Do tej pory w Irlandii przebadano ok. 70 osób, u których istniało ryzyko zarażenia się wirusem Covid-19. Wszystkie bez oporów poddały się dobrowolnej kwarantannie oraz specjalistycznym badaniom.

Jednak koronawirus dołączono właśnie do listy chorób, które podlegają specjalnym przepisom prawa. Zgodnie z przepisami pracownicy służb medycznych w Irlandii mają prawo przeprowadzić przymusową izolację osób, u których zachodzi podejrzenie zachorowania na jedną z podanych w wykazie chorób.

Podobne procedury postępowania w Irlandii stosuje się w przypadku takich chorób jak cholera czy ospa prawdziwa.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii