Minister ogłosiła nowy plan ożywienia życia nocnego w Irlandii.

„Dublin może być jak Berlin czy Nowy Jork” – powiedziała Minister ds. Kultury, Catherine Martin, ogłaszając nowy plan ożywienia irlandzkiego życia nocnego.

Życie nocne

Sednem planu jest unowocześnienie irlandzkich przepisów licencyjnych i powołanie sześciu „doradców ds. gospodarki nocnej”.

Puby i kluby mogą być zamykane dopiero o 6 rano w ramach planów zmiany irlandzkich licencji na alkohol i godzin otwarcia pubów, chociaż żadne konkretne szczegóły zmian nie zostały jeszcze ustalone.

Minister Catherine Martin powiedziała:

Przyglądamy się odrodzeniu nocnego życia Irlandii i jest to w naszej mocy, aby to osiągnąć, zwłaszcza gdy ludzie oceniają teraz swój styl życia z powodu pandemii.

Plan ożywienia sektora kultury i sztuki nie będzie jednak ograniczał się tylko do klubów nocnych i pubów. Planuje się także, że irlandzkie muzea i galerie będą otwierane do późna co najmniej raz w miesiącu wiosną 2022 roku.

Plan ministerstwa

Ministerstwo ma też przeznaczyć środki wspierające kawiarnie, które chcą pozostać otwarte do późna.

Minister Stanu, Hildegarde Naughton, poinformowała, że ​​rząd zatwierdził w środę projekt ogólnego planu sprzedaży alkoholu 2021 i ma nadzieję, że zostanie on uchwalony w przyszłym roku.

Plan był ważnym krokiem naprzód w odniesieniu do niektórych „przestarzałych i złożonych” irlandzkich przepisów licencyjnych, z których niektóre, jak powiedziała, sięgają epoki „georgiańskiej”.