Puby i restauracje w Irlandii przygotowują się na wielki powrót klientów.

Już w czerwcu, w zależności od sytuacji epidemicznej, możliwe jest ponowne otwarcie lokali gastronomicznych w Irlandii. Na razie puby i restauracje zostaną otwarte na świeżym powietrzu.

Puby i restauracje w Irlandii

Właściciele lokali przygotowują się już na powrót klientów. W tym celu w centrach największych miast tworzy się sektory wyłączone z ruchu pojazdów, w których w przyszłości znajdować się będą stoliki i krzesła.

Tymczasem przedsiębiorcy z Temple Bar w centrum Dublina zrzeszyli się i utworzyli plan, zgodnie z którym będą mogli przyjąć nawet 3.000 klientów w okolicznych pubach i restauracjach.

Zgodnie z planem klienci mieliby korzystać z lokalnej gastronomii łącznie na 17 ulicach w tzw. kulturalnej dzielnicy miasta.

I tak na Fleet Street przewidziano 820 miejsc dla klientów, na Parliament Street 548 miejsc, na Essex Street East 482 miejsc, przy Meeting House Square 400 miejsc, a przy Temple Bar Square 296 miejsc.

Decyzja w sprawie tej inicjatywy zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni, po przedłożeniu planów przez Temple Bar Company Radzie Miasta Dublina.