Na drogach Irlandii możemy spodziewać się kolejnych tego typu punktów kontroli.

We wtorek przeprowadzono kolejną akcję kontroli kierowców – tym razem na drogach w hrabstwie Kildare. Punkty kontrolne zostały ustawione w celu wykrycia przestępczości kryminalnej, oszustw socjalnych, a także wykroczeń drogowych.

Kontrolę na M9 w pobliżu zjazdu na Athy przeprowadzili funkcjonariusze Gardy, pracownicy departamentu Social Welfare, Road Safety Authority oraz Urzędu Skarbowego.

W wyniku kontroli zatrzymano sześć pojazdów, których właściciele nie mieli opłaconego podatku Motor Tax lub ubezpieczenia. Dwa z nich zostały skonfiskowane za nielegalne użycie „green diesel”.

Pracownicy specjalnej jednostki wydziału Opieki Socjalnej sprawdzali podczas kontroli czy nie doszło do żadnego oszustwa socjalnego. Kierowcy i pasażerowie byli przez nich wypytywani o główne źródło dochodu, miejsce zatrudnienia, a także cel podróży. Tym razem nie wykryto żadnego oszustwa socjalnego.

Podobne akcje punktów kontroli odbywają się na terenie całej Irlandii. W najbliższym czasie można spodziewać się podobnych tego typu akcji w innych lokalizacjach. Przygotowane punkty kontrolne nie są wcześniej podawane do publicznej wiadomości, co znacznie wpływa na zwiększenie ilości wykrytych nieprawidłowości.