POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Pyton birmański został znaleziony na polu w Irlandii w miniony weekend. To jeden z największych gatunków węży na świecie.

Farmer, który natknął się na pytona birmańskiego, natychmiast zawiadomił ISPCA (Irish Society for the Prevention of Cruelty to Animals). W 2012 roku znaleziono takiego pytona, który osiągnął wagę 74 kg i długość 5,4 metra (w Parku Narodowym Everglades na Florydzie).

Wąż znaleziony w Irlandii miał długości 1,5m i został znaleziony w Wicklow Mountains w miniony weekend. Najprawdopodobniej został tam porzucony. Podejrzewa się też, że pyton był zaniedbywany przez swojego właściciela.

Pracownicy ISPCA stwierdzili, że wąż był poważnie niedożywiony i odwodniony. Jest też poraniony. Pytony nie są przyzwyczajone do bytowania w warunkach jakie panują w Irlandii.

Pyton osiągający gigantyczne rozmiary znaleziony na polu w Irlandii

Gatunek ten występuje głównie w Azji i zazwyczaj osiąga 3-4 metrów długości. Pytony birmańskie można znaleźć w wodzie, w zaroślach przy wodzie, a także na drzewach. Są mięsożerne i odżywiają się głównie ptakami i gryzoniami, lecz znane są też z pożerania ssaków.

Pytony owijają się wokół ofiary i zwiększają uścisk do momentu, gdy następuje jej śmierć poprzez uduszenie czy zatrzymanie akcji serca. Wtedy połykają ją w całości.

Osoby, które mogą mieć informacje na temat tego pytona birmańskiego, proszone są o kontakt z ISPCA pod numerem 1890 515 515 lub przez email helpline@ispca.ie

Czytaj też: UWAGA – Dzika puma grasuje blisko mieszkańców w Irlandii