POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Na tę decyzję wpłynęła rosnąca tendencja zadłużenia klientów w Irlandii.

Komisja ds. Regulacji Usług Komunalnych (CRU) zdecydowała się zakończyć ochronę dla klientów zalegających z opłatami za prąd i gaz w Irlandii.

Prąd i gaz w Irlandii

Moratorium, które zapobiega odłączaniu prądu i gazu w domu, zostanie zniesione z dniem 1 czerwca. Zawieszenie obowiązuje od stycznia 2021 roku, kiedy rząd zdecydował o wprowadzeniu restrykcji Poziomu 5 w związku z pandemią Covid-19 w Irlandii.

Komisja stwierdziła, że ​​znosi moratorium ze względu na tendencję wzrostową w poziomie zadłużenia, która może przekształcić się w długoterminowe wyzwanie dla klientów i dostawców.

Niektórzy klienci zadłużali się u swoich dostawców na dłuższy okres czasu, co może powodować problemy w przyszłości. Zniesienie ochrony ma więc pomóc „uniknąć wzrostu zadłużenia klientów”.

Rachunki w Irlandii

Klienci, którzy mają problemy z opłaceniem swoich rachunków, powinni jak najszybciej skontaktować się ze swoim dostawcą. Możliwe jest ustalenie planu spłaty zadłużenia – twierdzi CRU.

Komisja zaleca też klientom przesyłanie regularnych odczytów liczników – w celu zapewnienia dokładnych danych zużycia, które pojawią się na rachunkach.

więcej: cru.ie