Utworzenie nowej strony dla mieszkańców Irlandii ma pomóc rozwiązać problemy z unijnym certyfikatem dla podróżnych.

Od kilku dni mieszkańcy Irlandii dają upust swojej frustracji wobec trudności z uzyskaniem unijnego certyfikatu dla podróżnych.

Unijny certyfikat dla podróżnych

Utworzenie dwóch infolinii oraz strony do składania wniosków przez internet nie wpłynęło znacznie na rozwiązanie problemu.

Minister Stanu, Ossian Smyth, powiedział w rozmowie z RTÉ Today with Claire Byrne, że niedopuszczalne jest, aby ludzie „godzinami czekali” na rozmowę z agentami.

Nowa strona internetowa

W piątek 30 lipca utworzona została więc kolejna strona na mieszkańców. Portal covidcertificateportal.gov.ie ma odciążyć infolinie i przyspieszyć proces wysyłania unijnych certyfikatów covidowych.

Nowa strona internetowa umożliwi mieszkańcom:

  • złożenie wniosku o dokonanie zmian w cyfrowym certyfikacie Covid (imię, nazwisko, data urodzenia)
  • prośbę o ponowne przesłanie certyfikatu pocztą elektroniczną
  • sprawdzanie statusu wystawienia certyfikatu dla osób po szczepieniu
  • żądanie zaświadczenia o wyzdrowieniu z Covid-19

W oświadczeniu Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że stara się „nieustannie ulepszać usługi cyfrowego certyfikatu Covid”, a wprowadzenie tego samoobsługowego portalu internetowego zapewnia „kolejny kanał, który umożliwia członkom społeczeństwa żądanie ich certyfikatu”.

Pytania dotyczące certyfikatu, na które nie można odpowiedzieć przez internet, należy nadal kierować na infolinię Digital Covid Certificate pod numerem 1800 807 008.

Więcej: gov.ie