Rekin żarłacz przy Irlandii - ostrzeżenie dla plażowiczów

Plażowiczów ostrzega się w związku ze zgłoszonym przypadkiem rzekomego pojawienia się rekina żarłacza na irlandzkich wodach.

Dwaj świadkowie, łowiący ryby u wybrzeży Connemara między Spiddal a Carraroe, byli „w szoku” po tym, jak natknęli się na bardzo dużego rekina.

Rekin w Irlandii

Incydent miał miejsce około południa we wtorek 21 maja br., jak donoszą irlandzkie media.

Początkowo świadkowie myśleli, że widzą rekina olbrzymiego, jednak gdy stworzenie zbliżyło się do nich, zauważyli jego złowrogie cechy: „wielkie zęby, ostry nos, biały brzuch. Wszystkie te cechy są charakterystyczne dla osławionego żarłacza białego.”

Świadkowie teraz próbują ostrzec innych plażowiczów w związku z potencjalnym zagrożeniem:

Jeśli możecie przekazać wiadomość ludziom kąpiącym się w morzu, aby byli świadomi, bo zbliża się lato, a wody zaczynają się ocieplać. Może to stanowić zagrożenie dla osób kąpiących się w morzu.

Ostrzeżenie

Connemara to popularne miejsce na lato, przyciągające wielu ludzi w cieplejsze dni. W szczególności plaża Dog’s Bay Beach jest wyjątkowo popularna ze względu na malownicze widoki i rozciągające się białe piaski.

Chociaż nie wydano żadnych oficjalnych ostrzeżeń, to kąpiący się w okolicach wybrzeża Galway powinni pamiętać o możliwym pojawieniu się żarłacza białego.

Rzadko pojawiają się doniesienia o obecności żarłaczy białych u wybrzeży Irlandii, jednak w zeszłym roku udostępniono nagranie, na którym widać członków załogi trzymających i mierzących takiego rekina.