POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Eksperci z NPHET ostrzegają, że większe luzowanie obostrzeń może przyczynić się do fali zakażeń w Irlandii.

We wtorek wieczorem rząd poinformuje o swojej decyzji dotyczące luzowania obostrzeń. Obecnie w Irlandii do 5 kwietnia obowiązuje Poziom 5 restrykcji.

W poniedziałek przedstawiciele rządu spotkali się z Krajowym Zespołem ds. Zdrowia Publicznego, aby przedyskutować opcje znoszenia ograniczeń.

Członkowie NPHET ostrzegają, że większe luzowanie obostrzeń może przyczynić się do fali zakażeń w Irlandii, która może potrwać nawet do połowy lata – jak podaje Independent.ie.

Wskaźnik dziennych przypadków w Irlandii utrzymuje się na wysokim poziomie. Dlatego eksperci rekomendują przedłużenie Poziomu 5 restrykcji o cztery do ośmiu tygodni.

W dalszym ciągu wariant brytyjski budzi obawy NPHET, rządu i HSE. Wygląda więc na to, że jakiekolwiek zniesienie ograniczeń będzie odbywać się etapami i w bardzo wolnym tempie.

Niektóre źródła podają, że znoszenie restrykcji rozpocznie się dopiero od połowy kwietnia, kiedy nastąpi ostatni etap powrotu uczniów do szkół.

W grę wchodzi zniesienie limitu podróżowania w obrębie 5 km od miejsca zamieszkania. Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy będą mogli poruszać się w obrębie swojego hrabstwa.