POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

W Irlandii odnotowano rekordową liczbę zgonów osób zarażonych koronawirusem w ciągu jednej doby.

Podczas wieczornej konferencji we wtorek 14/04/2020 poinformowano o 41 zgonach osób zakażonych koronawirusem w Irlandii. Jest to jak do tej pory najwyższa liczba odnotowana w ciagu jednej doby.

Wśród tych 41 pacjentów średnia wieku to 85 lat, a 31 osób miało choroby współistniejące. Większość z tych zgonów miała miejsce na wschodzie kraju, cztery na zachodzie i jeden na południu.

W sumie w Irlandii do tej pory zmarło już 406 osób zakażonych koronawirusem. Z oficjalnych danych wynika, że 187 osób zmarłych przebywało w środowisku domów opieki zdrowotnej.

Łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Irlandii to 11.479. Najnowsze dane zawierają w sobie liczbę zdiagnozowanych obecnie przypadków oraz dane z testów próbek przesłanych do Niemiec, które pochodzą z ostatnich kilku tygodni.

Tymczasem potwierdzono, że wzrosła śmiertelność zakażonych koronawirusem w Irlandii. Wskaźnik śmiertelności przypadków z Covid-19 wynosi obecnie prawie 3.9%. Są to informacje oparte na danych do północy 10/04/2020. Na koniec marca było to 2.4%.

Wskaźnik śmiertelności bazuje na danych wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia. Należy wziąć pod uwagę, że dużo przypadków nie zostało zdiagnozowanych, co sprawia, że wskaźnik śmiertelności może być jeszcze wyższy.

Czytaj też: Błędy w wynikach testów Covid-19 w Irlandii – Oświadczenie HSE