POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Według najnowszych informacji ceny samochodów używanych w Irlandii wystrzeliły w górę.

Używane auta drożeją i zaczyna ich brakować na rynku w Irlandii – jak wynika z raportu DoneDeal. Według najnowszych informacji ceny samochodów używanych w Irlandii wzrosły o 50% od stycznia 2020 roku.

Ceny używanych aut

Gwałtowny wzrost cen spowodowały zmiany po Brexicie, które wpłynęły na podaż używanych samochodów z Wielkiej Brytanii, a także problemy z dostawami nowych pojazdów do Irlandii.

Ceny wzrosły również w wyniku dużego popytu na samochody ze strony osób, którym udało się zaoszczędzić pieniądze, które zwykle wydają na wakacje, jedzenie poza domem i rozrywkę.

Największe zapotrzebowanie jest teraz na nowsze, niedrogie, przyjazne rodzinie modele, takie jak SUV-y, kombi i samochody do przewozu osób. Najbardziej poszukiwane są modele o niskim przebiegu i dobrym wyposażeniu.

Podwyżki cen

Z raportu wynika też, że w najbliższym czasie można spodziewać dalszych podwyżek cen używanych aut. Jest to skutek przedłużającego się okresu niskiej podaży w Irlandii.

Aby ceny wróciły do ​​normalnego poziomu, rynek będzie potrzebował dodatkowych 110.000 używanych samochodów, o co może być trudno w obecnej sytuacji.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::