Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego (NPHET) ma wydać zalecenia dotyczące wprowadzenia kolejnych restrykcji dla mieszkańców Irlandii.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego spotka się dzisiaj, aby omówić niedawny wzrost liczby przypadków Covid-19 i zdecydować, czy konieczne są zalecenia dotyczące dalszych ograniczeń dla mieszkańców.

Minister Zdrowia poinformował kilka dni temu, że cztery hrabstwa są ściśle monitorowane i możliwe jest wprowadzenie w nich większych restrykcji:

Więcej: Ostrzeżenie dla czterech hrabstw w Irlandii – możliwy lockdown

Obecnie hrabstwa Dublin i Donegal znajdują się na poziomie 3 rządowego planu „Living with Covid”, a pozostałe hrabstwa w Irlandii są na poziomie 2.

W czwartek 01/10/2020 członkowie NPHET, w tym pełniący obowiązki dyrektora medycznego dr Ronan Glynn, spotkają się, aby przeanalizować kluczowe trendy dotyczące wirusa i zdecydować, czy należy sformułować zalecenia dotyczące przeniesienia innych lokalizacji do ograniczeń na poziomie 3.

Istnieją poważne obawy dotyczące Cork, Galway, Roscommon i Monaghan – gdzie liczba przypadków wzrosła w ostatnich dniach.

W środę wieczorem dr Glynn poinformował, że właściwie „wszystkie hrabstwa zmierzają w złym kierunku” i wzrost zachorowań staje się problemem już w całym kraju.