Polonia Irlandia

Rodzice nastolatki stanęli wczoraj przed sądem w Irlandii za metody wychowawcze, które wymknęły się spod kontroli.

Rodzice 15-letniej dziewczyny stanęli wczoraj przed sądem w Cork. Ojciec usłyszał zarzut znieważenia córki, a matka odpowie za wyrządzenie jej krzywdy.

Wszystko zaczęło się kiedy rodzice dziewczyny odkryli, że ich córka publikuje swoje „nieodpowiednie” zdjęcia na portalach społecznościowych. Z ich zeznań wynika, że byli zaniepokojeni jej skłonnościami do uzależnień, samookaleczenia i rozwiązłości. Postanowili ukarać córkę zabraniając jej korzystać z telefonu.

Jednak 15-latka nie zamierzała przestrzegać kary nałożonej przez rodziców. Kiedy ojciec zobaczył ją korzystającą z telefonu, postanowił jej go odebrać. Dziewczyna zeznała w sądzie, że ojciec pociągnął ją za włosy i kopnął, żeby wyrwać jej telefon. Po incydencie wybiegła z domu.

Wieczorem matka odnalazła ją i przyprowadziła do domu, gdzie doszło do kolejnej kłótni. Dziewczyna zeznała, że matka uderzyła ją w twarz. Zagroziła matce, że ją ugryzie, a ta kopnęła ją w samoobronie. Funkcjonariusz Gardy wezwany na interwencję przyznał w sądzie, że na twarzy nastolatki był ślad podeszwy z buta matki.

Dziewczyna nie mieszka od tego czasu z rodzicami. Sprawa w toku.