Rusza olbrzymi projekt przebudowy w Irlandii - odmieni wygląd miasta

Nowa inwestycja w Irlandii warta jest 350 milionów euro i stworzy nawet 5.000 miejsc pracy.

Projekt przebudowy Giant South Docks otrzymał zielone światło od Rady Miasta Cork. O planie przebudowy dzielnicy South Docklands poinformowano pod koniec ubiegłego roku.

Inwestycja w Irlandii

Zgodnie z planem nowa inwestycja obejmie powierzchnie biurowe, apartamenty, kino i inne budynki o różnym przeznaczeniu. W planach jest także budowa 130-łóżkowego specjalistycznego szpitala rehabilitacyjnego.

Firma chce także zrewitalizować kultowy Odlums Mills na dwa budynki z 84 mieszkaniami, kinem, halą spożywczą, biurami i nowym „360-stopniowym punktem orientacyjnym na dachu miasta”

W projekcie przewidziano również nową „przestrzeń rekreacyjną” łącząca ciągi piesze i rowerowe z długą nadrzeczną promenadą przy Kennedy Quay.

Nowe miejsca pracy

Po ukończeniu projektu przewidziano stworzenie w dokach 5.000 nowych miejsc pracy. Za przedsięwzięcie o wartości 350 milionów euro odpowiedzialna jest firma firma O’Callaghan Properties.

Rzecznik firmy poinformował też, że deweloper niedługo złoży kolejny wniosek planistyczny na budowę 1300 mieszkań na sąsiednim terenie Gouldings w dzielnicy South Docklands w Cork.