POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ryanair wprowadza nowe opłaty dla swoich pasażerów, co może im się nie spodobać.

Wczoraj rzecznik irlandzkich linii lotniczych Ryanair poinformował, że udało się wypracować porozumienie pomiędzy pilotami a zarządem firmy. Trwająca więc od początku lipca akcja strajkowa dobiegła końca.

Jednak już kilka godzin po tej wiadomości do opinii publicznej dotarła informacja o zmianie polityki bagażowej dla pasażerów Ryanair. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi opłatami.

Nowe opłaty dla pasażerów Ryanair

Wcześniej pasażer mógł wnieść na pokład dwie sztuki bagażu – duży podręczny oraz mały podręczny (torebka, laptop). W styczniu br. bagaż duży podręczny mogły wnieść osoby, które wykupiły Priority Boarding lub miały bilety w taryfie Plus, Flexi Plus czy Family Plus.

Jednak już niedługo pasażerowie będą mogli wnieść na pokład tylko mały bagaż podręczny. Zwiększony zostaje rozmiar tego bagażu:

  • zamiast 35x20x20 cm
  • ma być 40x20x25 cm

Duży bagaż podręczny (do 10kg) stanie się bagażem nadawanym, a cena nadania go wyniesie €10. Tylko pasażerowie, którzy wykupią Priority Boarding będą mogli bezpłatnie wnieść dwie sztuki bagażu podręcznego na pokład. Jednak i tu czeka nas podwyżka – cena pierwszeństwa na pokład ma wzrosnąć z €5 do €8 za lot.

Zmiany mają zacząć obowiązywać z dniem 1 listopada 2018 roku, jednak nowa polityka bagażowa będzie widoczna w systemie rezerwacji od 1 września 2018 roku.

Lot po 1 listopada – bilet zakupiony wcześniej w Ryanair

Zmiany dotyczą wszystkich lotów po 1 listopada, nawet jeśli bilety były kupione wcześniej. Każdy pasażer, który kupił już bilety na lot po 1 listopada i chce zabrać dwa bagaże podręczne (mniejszy i większy), musi się zdecydować wykupić priorytetowy boarding lub nadać swój bagaż za opłatą. Jeśli nie chcemy zapłacić dodatkowej opłaty, możemy bezpłatnie anulować swoją rezerwację i odzyskać pełną kwotę zapłaconą za bilety.