POLONIA IRLANDIA

Ryanair ogłosił nowe trasy Polska-Irlandia i umożliwia bezpłatne nadanie bagażu dla 2 milionów pasażerów.

Od 1 listopada 2018 roku ma zacząć obowiązywać nowa polityka bagażowa Ryanair. Wtedy trzeba będzie opłacić duży bagaż podręczny, który teraz jest bezpłatny.

Jeśli wykupimy Priority Boarding, to będziemy mogli zabrać bagaż ze sobą na pokład. Duży bagaż podręczny będzie można nadać na lotnisku i wtedy musimy się liczyć z kosztem od €8 do €10.

Czytaj więcej: Ryanair likwiduje bezpłatny bagaż podręczny. Zmiany w opłatach

Ryanair – zamieszanie z bagażami

W związku ze zmianami powstało zamieszanie dla pasażerów, którzy wcześniej wykupili bilety. Przedstawiciel Ryanair ogłosił teraz więc bezpłatne nadanie 10kg bagażu dla pasażerów, którzy kupili bilety przed 31 sierpnia na loty po 1 listopada 2018 roku.

Wcześniej osoby, które były w takiej sytuacji, czuły się zmuszane do wykupienia usługi priorytetowej, jeśli chciały zabrać duży bagaż na pokład. Spotkało się to z olbrzymią falą krytyki, co firma wzięła pod uwagę.

Pasażerowie, którzy zdążyli już wykupić Priority Boarding, otrzymają teraz zwrot pieniędzy – jako „przedświąteczny prezent”.

Ryanair – Nowe trasy Polska-Irlandia

Ryanair uruchamia również nowe połączenia w Europie w sezonie lato 2019, w tym loty dla Polaków mieszkających w Irlandii. W przyszłym roku dwa razy w tygodniu odbywać się będą loty na trasie Cork-Poznań, na co z pewnością czekało wielu naszych rodaków.