POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

PILNE – Ryanair poinformował, że odwołuje kolejne 18 tysięcy lotów na różnych trasach w terminie od listopada 2017 roku do marca 2018 roku.

Ryanair boryka się z kolejnymi problemami. Przedstawiciele linii lotniczej poinformowali właśnie, że zapadła decyzja o odwołaniu aż 18 tysięcy lotów na różnych trasach. Bilety na odwołane loty wykupiło już ponad 400.000 osób. Najwięcej połączeń odwołano na trasie z Londynu Stansted do Warszawy, Berlina, Rzymu, Sofii i Oslo.

Michael O’Leary powiedział:

„Szczerze przepraszamy tych klientów, którzy ucierpieli w wyniku odwołanych lotów w ubiegłym tygodniu, oraz tych rozsądnych zmian w harmonogramie zapowiedzianych dzisiaj”.

Czy należy się zwrot za zakupione bilety Ryanair?

Każdemu pasażerowi, któremu odwołano lot lub jest on opóźniony o 3 godziny, należy się zwrot za zakupiony bilet Ryanair. Przewoźnik ma zwracać pieniądze w ciągu 7 dni roboczych: Ryanair – zwrot pieniędzy za zakupiony bilet

Czy można przebukować bilet odwołanego lotu Ryanair?

Pasażerowie nie mają gwarancji, że uda się im przebukować bilet na inny lot Ryanair. Istnieje również ryzyko, że jeżeli bilet zostanie przebukowany, lot może też zostać odwołany. Bilety można przebukować na stronie: Ryanair – zmiana lotu. Można też kontaktować się z pomocą: Ryanair Live Chat.

Zwrot kosztów za jedzenie, noclegi, transport od Ryanair

Część pasażerów o odwołanym locie dowiedziała się w trakcie podróży np. będąc na wakacjach. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego (261/2004) to linia lotnicza Ryanair musi zapewnić zwrot kosztów. Pasażer musi zachować wszystkie paragony i faktury.

Ryanair – niezbędne dokumenty i formularze

Pamiętajcie – to od pasażera zależy jaką formę odzyskania pieniędzy wybierze. Czy będzie mu przysługiwał tylko zwrot pieniędzy za bilet, czy również zwrot za jedzenie, noclegi i transport. Czy też będzie mu przysługiwać odszkodowanie.