POLONIA IRLANDIA

Ryanair – trasy z Irlandii mogą zostać zlikwidowane z powodu systemu kwarantanny dla podróżnych.

Przedstawiciele linii lotniczych Ryanair poinformowali, że rozważają anulowanie wielu połączeń z Irlandii z powodu „wadliwego” systemu obowiązkowej kwarantanny dla podróżnych.

Ryanair – Loty z Irlandii

W nadchodzących tygodniach ograniczone mogą zostać połączenia z Irlandii do wielu europejskich miast, w tym Paryża, Brukseli, Rzymu i Wiednia.

Powodem tej decyzji ma być wzbudzający kontrowersje system obowiązkowej kwarantanny dla podróżujących z państw wysokiego ryzyka.

Na liście tej znajduje się obecnie kilka państw należących do Unii Europejskiej, jak Austria, Francja, Włochy czy Belgia.

Według Ryanair system jest szczególnie „absurdalny” dla osób przybywających z Unii do Irlandii. Podróżujący mogą łatwo uniknąć obowiązkowej kwarantanny hotelowej, lecąc do Belfastu lub podróżując do innego kraju Unii, którego nie ma na liście.

W swoim oświadczeniu Ryanair twierdzi, że polityka rządu dotycząca podróży szkodzi międzynarodowej reputacji Irlandii i poważnie wpływa na łączność z i do tego kraju.

Podróże lotnicze z Irlandii

Przedstawiciele Ryanair wzywają irlandzki rząd do przedstawienia planu ponownego otwarcia podróży lotniczych w obrębie Unii Europejskiej na okres wakacyjny.

Tymczasem Taoiseach Micheál Martin powiedział, że obecne porady dotyczące podróży międzynarodowych zostaną ponownie przeanalizowane w lipcu.

Wtedy spodziewana jest znaczna liczba zaszczepionych osób w kraju i w całej Europie. Od czerwca ma też zostać uruchomiony system Zielonego Cyfrowego Certyfikatu Unii Europejskiej.

System umożliwi rządowi podejmowanie „pozytywnych decyzji” w sprawie wznowienia podróży międzynarodowych – twierdzi Minister Spraw Zagranicznych, Simon Coveney. Dodaje jednak, że nie sądzi, aby podróże międzynarodowe były ważnym wydarzeniem lata 2021.

Czytaj też: Wakacje w Irlandii – kiedy powrócą zagraniczne podróże?