POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

To bardzo dobra wiadomość dla lotniska i dla całego regionu – uważa dyrektor lotniska w Irlandii.

Linie Ryanair potwierdzają uruchomienie sześciu nowych tras z lotniska w Shannon w rozkładzie zimowym. Poinformowano też, że przywrócony zostanie w bazie drugi samolot, co szacuje się na „dodatkową inwestycję o wartości 100 mln dolarów” na lotnisku.

Trasy Ryanair

Linie będą obsługiwały sześć nowych tras z Shannon Airport – do Birmingham, Budapesztu, Edynburga, na Fuerteventurę, do Londynu Luton i Turynu.

Na początku sierpnia potwierdzono już uruchomienie dwóch połączeń z Shannon – na wyspy Korfu i Gran Canaria. Trasy te będą obsługiwane dwa razy w tygodniu do końca października.

„To kolejny ważny krok na naszej drodze do odbudowy” – powiedziała Mary Considine, Dyrektor Generalny Shannon Group, która obsługuje lotnisko.

Dodała też, że na całym świecie panuje intensywna konkurencja o usługi lotnicze, ponieważ państwa próbują odzyskać równowagę po zamknięciu podróży międzynarodowych.

Program naprawy

Natomiast Prezes Ryanair, Eddie Wilson, powiedział, że lotnisko Shannon ściśle z nim współpracowało „w dostarczaniu zachęt do odbudowy ruchu” i przywracania miejsc pracy dla pilotów i załogi.

Zaapelował przy tym do szefa rządu w Irlandii, aby pilnie wdrożył program naprawy ruchu na lotniskach w Dublinie i w Cork, „zanim przegrają one z innymi krajami Unii Europejskiej, które priorytetowo traktują odzyskanie przepustowości samolotów, łączności, turystyki i miejsc pracy”.