POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

Firma Ryanair wycofała się chwilowo z wprowadzenia nowych zasad dotyczących bagażu podręcznego.

Nowe zasady dotyczące bagażu w Ryanair miały zacząć obowiązywać już 1 listopada 2017 roku. Jednak kierownictwo Ryanair poinformowało właśnie, że termin wprowadzenia nowych zasad zostanie przesunięty.

Przypominamy, że firma rezygnuje z bezpłatnej opcji wniesienia na pokład głównego bagażu podręcznego o wadze do 10 kg i wymiarach: 55cm x 40cm x 20cm.

Jedynie pasażerowie, którzy posiadają bilety w taryfie Plus, Flexi Plus i Family Plus bądź wykupią usługę Priority Boarding, będą mogli wnieść do samolotu dwie sztuki bagażu podręcznego. Usługa Priority Boarding kosztuje €5 od osoby za lot w jedną stronę (przy zakupie biletu).

Pozostali pasażerowie będą musieli oddać główny bagaż podręczny przy bramce. Obsługa lotniska umieści bezpłatnie bagaż w luku bagażowym. Na pokład będzie można zabrać tylko małą torbę o wymiarach 35cm x 20cm x 20cm – czyli na przykład kobiecą torebkę lub laptop. Opcja zabrania bezpłatnie na pokład torby niemowlęcej o wadze do 5kg pozostaje niezmieniona.

Nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego mają zacząć obowiązywać od 15 stycznia 2018 roku. Ryanair chce dać więcej czasu swoim klientom na przystosowanie się do nowych zasad. Firma chce także uniknąć zamieszania związanego z bagażami w okresie świątecznym.