Linie lotnicze Ryanair wstrzymują tymczasowo część lotów z powodu koronawirusa Covid-19.

W najbliższym czasie mają zostać zredukowane niektóre loty na popularnych trasach linii lotniczych Ryanair. Powodem jest koronawirus Covid-19.

To już kolejne linie lotnicze, które w ostatnim czasie wycofały część swoich połączeń z powodu zmniejszonej liczby pasażerów. Przed liniami Ryanair taką decyzję podjęły m.in. brytyjskie linie easyJet i British Airways czy niemiecka Lufthansa.

Koronawirus Covid-19 pojawia się w kolejnych krajach na świecie. Wpływa to na drastyczne zmniejszenie liczby rezerwacji. Pasażerowie coraz częściej też nie pojawiają się na lotnisku. Linie lotnicze zmuszone są z tego powodu wstrzymać część swoich połączeń.

Czytaj też: Koronawirus dotarł do Irlandii! Potwierdzono pierwszy przypadek

Ryanair zredukuje liczbę lotów na trzy tygodnie w okresie od 17/03/2020 a 08/04/2020. Wszyscy pasażerowie, których dotyczą zmiany rozkładu lotów, zostaną powiadomieni co najmniej 14 dni wcześniej.

Częściowo zawieszonych zostaje prawie 25% lotów na trasie do Włoch. We Włoszech znajduje się największe ognisko koronawirusa w Europie. Zarażonych jest tam już ponad 2.000 osób, zmarły 52 osoby.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii