POLONIA IRLANDIA

CEO Ryanair wyraził swoją opinię na temat przymusowej kwarantanny dla pasażerów w Irlandii. Poinformował też co ze zwrotem pieniędzy za odwołane loty.

Dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair Michael O’Leary wzywa do zniesienia przymusowej kwarantanny dla podróżujących do Irlandii, która jego zdaniem nie jest skuteczna.

Rząd zdecydował o wprowadzeniu zaostrzonych przepisów na lotniskach i w portach morskich:

Więcej: Wprowadzono zaostrzone przepisy dla przybywających do Irlandii

CEO Ryanair stwierdził, że mieszkańcy Irlandii rezerwują zasłużone wakacje w europejskich krajach (linie planują przywrócenie 40% swoich połączeń od 01/07/2020), a rząd wprowadza regresywne środki.

Zdaniem Michela O’Leary nałożenie przymusu 14-dniowej kwarantanny to „polityczna gra”. Jednocześnie wyraził swoje uznanie dla rządu i służb ds. ochrony zdrowia w Irlandii za pracę na rzecz zwalczania koronawirusa.

Przypomniał też, że eksperci naukowi z ECDC (Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób) i ESA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa) zezwolili na wznowienie podróżowania, jeśli załoga samolotów, pasażerowie i obsługa lotnisk będą używać maseczek ochronnych na twarz.

Zwrot pieniędzy za odwołane loty Ryanair

Michael O’Leary poinformował, że z należnych pasażerom pieniędzy w kwocie €1,2 mld zwrócono już €400.000. Firma nadal pracuje nad swoimi zobowiązaniami, lecz pasażerowie mogą czekać na zwrot pieniędzy za odwołane loty od 3 do 6 miesięcy.