POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Leo Varadkar skomentował najnowsze doniesienia o łamaniu restrykcji przez właścicieli firm w Irlandii.

Wicepremier Leo Varadkar skomentował doniesienia o rosnącej liczbie przedsiębiorców, którzy planują otwarcie firm mimo obowiązujący restrykcji Poziomu 5 w Irlandii.

Varadkar wezwał firmy do „trzymania się mocno na tym ostatnim etapie” i „ratowania życia”. Wicepremier przypomniał też właścicielom firm, że pomimo ich frustracji, przepisy mają na celu zmniejszenie obciążenia służby zdrowia.

Były premier powiedział też, że rząd wprowadził pakiet mający na celu pomoc przedsiębiorstwom w postaci różnych dotacji czy obniżenia podatku VAT. Zapewnił też:

Będziemy nadal zastanawiać się, co jeszcze możemy zrobić w nadchodzących miesiącach.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele głosów przedsiębiorców gotowych do buntu przeciwko ograniczeniom.

We wtorek 23/02/2021 właścicielka salonu piękności C and N Beauty Rooms w Balbriggan postanowiła wznowić działalność:

Więcej: Przedsiębiorcy w Irlandii sprzeciwiają się restrykcjom

Kobieta nie zastosowała się do pouczenia Gardy i w środę rano ponownie otworzyła swój salon dla klientów. Niedługo potem kobieta została aresztowana. Po południu właścicielka salonu pojawiła się w sądzie. Kobieta została zwolniona za kaucją, a jej sprawę wyznaczono na 25/03/2021.

Mimo rządowego zakazu kilku innych przedsiębiorców w Irlandii także zapowiada przywrócenie działalności w swoich firmach. Wśród nich są właściciele pubów, restauracji czy siłowni.