POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd w Irlandii opracowuje kolejne etapy znoszenia restrykcji.

Wicepremier Leo Varadkar wypowiedział się w sprawie powrotu „do względnej normalności” po zniesieniu ograniczeń w Irlandii.

Znoszenie restrykcji

Varadkar ma nadzieję, że stanie się to przed sierpniem tego roku. Wierzy, że do tego czasu większość obostrzeń zostanie zniesiona.

Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, to w lipcu będzie można spędzać czas w środku pubów i lokali gastronomicznych.

Na obecną chwilę planuje się powrót uczniów do szkół we wrześniu, a studentów na uczelnie we wrześniu i w październiku. Jest szansa, że w święta Bożego Narodzenia będzie można się spotykać z rodziną i przyjaciółmi.

Varadkar uczula jednak, że Irlandia będzie musiała przejść przez kolejna zimę – wirus jest nowy, a szczepionki są dopiero od kilku miesięcy. Były premier powiedział:

Jest możliwe, że skuteczność szczepionek minie po pewnym czasie. Nie wiemy, co może się stać w przypadku wariantów, które mogą być odporne na szczepionki. Nie wiemy, co się stanie, gdy nadejdzie zima.

Wicepremier Varadkar uważa też, że ograniczenia dotyczące masowych zgromadzeń oraz podróży międzynarodowych mogą obowiązywać dłużej.

Natomiast Taoiseach Micheál Martin powiedział, że ma nadzieję na powrót widzów na imprezy sportowe od lipca. Rząd rozważa kilka różnych opcji meczów i innych wydarzeń sportowych. W czerwcu prawdopodobnie otwarte zostaną baseny.