Leo Varadkar wykluczył szybki powrót do Poziomu 3 restrykcji w Irlandii.

Wicepremier Leo Varadkar wypowiedział się na temat poluzowania obostrzeń w Irlandii.

Decyzją rządu obecne ograniczenia będą utrzymane co najmniej do 5 marca. W środę 27/01/2021 były Taoiseach wykluczył szybkie przejście z Poziomu 5 do Poziomu 3 restrykcji.

Złagodzenie ograniczeń ma być raczej podobne do działań podjętych podczas pierwszej fali koronawirusa w Irlandii. Blokada do marca ma poprawić sytuację w szpitalach.

Leo Varadkar powiedział również, że zanim rząd złagodzi obostrzenia, liczba przypadków musi spaść do kilkuset dziennie, a na oddziałach intensywnej terapii musi znajdować się maksymalnie ok. 50 pacjentów.

Według najnowszych danych potwierdzono dzisiaj 1.335 nowych przypadków Covid-19, odnotowano również 54 zgony. W szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 1.670 osób, w tym 217 na OIT.

Wicepremier zasugerował, że w marcu dozwolone będą spotkania na świeżym powietrzu osób z różnych gospodarstw domowych. Możliwe też będzie otwarcie niektórych sklepów czy przywrócenie usług.

Varadkar zapewnił też, że w najbliższych tygodniach planowane jest stopniowe wznowienie edukacji oraz udostępnienie szczepień większej liczbie osób w kraju.