POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Według najnowszych prognoz szczyt zachorowań w Irlandii może nastąpić pod koniec grudnia.

W poniedziałek 15 listopada przedstawiona została prognoza, że w grudniu nawet 500 osób w Irlandii może wymagać opieki na oddziale intensywnej terapii.

Nowe ograniczenia

Według NPHET szczyt zachorowań może nastąpić pod koniec grudnia, lecz wysokie liczby nowych przypadków utrzymają się aż do lutego.

Wobec niekorzystnych danych od ekspertów, rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych ograniczeń dla mieszkańców Irlandii:

  • Od czwartku 18 listopada zmienia się godzina zamknięcia pubów, restauracji i klubów nocnych. Lokale będą zamykane o północy.
  • W przypadku wykrycia zakażenia u jednej osoby z gospodarstwa domowego, pozostali mieszkańcy tego gospodarstwa będą musieli ograniczyć przemieszczanie się przez 5 dni. Osoby te będą też zobligowane do wykonania trzech testów antygenowych.
  • Od piątku 19 listopada ponownie zaleca się pracę z trybie zdalnym (w miarę możliwości).
  • Cyfrowe certyfikaty będą wymagane nie tylko w punktach gastronomicznych, ale też we wszystkich kinach i teatrach. Nie planuje się obecnie wprowadzenia tego wymogu w salonach fryzjerskich, kosmetycznych ani siłowniach.

Według irlandzkich mediów, wysoko postawieni członkowie rządu zapowiadają wprowadzenie większych restrykcji, jeśli podjęte teraz środki okażą się niewystarczające. Niektóre źródła sugerują, że w okolicach świąt Bożego Narodzenia może być konieczne wprowadzenie blokady.