Funkcjonariusze Gardy poinformowali o makabrycznych szczegółach zbrodni w Cork.

Udało się zidentyfikować mężczyznę, którego ciało znalezione zostało w sobotę 28/12/2019 przed domem przy Boreenamanna Road w Cork. Jest nim 60-kilkuletni mieszkaniec miasta. Jego tożsamość zostanie ujawniona dopiero po poinformowaniu rodziny zmarłego.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku morderstwa – ciało mężczyzny pozbawione zostało głowy i ramion. Najprawdopodobniej znajdowało się tam od wielu dni. Jeszcze w niedzielę ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok, która wykaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny.

Nieruchomość to od lat opuszczony dom, w którym zdarzały się antyspołeczne incydenty w przeszłości. Na miejscu cały czas prowadzone są czynności prokuratorskie.

W irlandzkich mediach pojawiły się informacje, że zamordowany mężczyzna był osobą bezdomną. Jego ciało znalezione zostało przez jednego z sąsiadów w sobotę ok. 16:00 godziny w ogrodzie na tyłach nieruchomości.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, jest proszony o kontakt pod numerem 021 4943330 lub 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.