POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy poszukują sprawcy wypadku, do którego doszło w niedzielę rano w Irlandii.

W niedzielę 30/06/2019 Łukasz G. wraz z żoną odwoził swoją teściową na lotnisko w Cork, kiedy w jego samochód z impetem uderzył inny pojazd. Zdarzenie miało miejsce między 07:30 a 08:00 rano. Do wypadku doszło przy stacji autobusowej w centrum Cork.

Łukasz G. jechał przez centrum miasta, kiedy w bok jego samochodu uderzył inny pojazd, który przejechał na czerwonym świetle. Sprawca wypadku natychmiast uciekł z miejsca zdarzenia. Z zeznań poszkodowanych wynika, że poruszał się on samochodem Toyota RAV4 w srebrnym kolorze.

Mężczyzna opisał całe zdarzenie podczas jednej audycji radiowej w popularnej stacji 96FM. Z jego relacji wynika, że Toyota uderzyła w przednie i tylne drzwi samochodu Polaka, a także w bagażnik pojazdu. Auto zostało staranowane i zepchnięte z drogi.

W wyniku wypadku oprócz Łukasza G. została ranna jego żona, a także jej matka, która tego dnia miała wrócić do Polski. Na pomoc poszkodowanej rodzinie natychmiast ruszyli świadkowie z pobliskiego przystanku autobusowego.

Łukasz G. nie zdążył zanotować rejestracji Toyoty, lecz zapewniono go, że Garda ma nagranie wypadku z kamer miejskich. Trwa poszukiwanie sprawcy wypadku.