Polonia Irlandia • Gazeta • Wiadomości i Informacje

Polska rodzina w Irlandii przeżyła chwile grozy, kiedy ich samochód zjechał z brzegu do wody – sąd zakończył sprawę.

To były chwile grozy dla polskiej rodziny mieszkającej w Irlandii. Samochód zjechał do rzeki z dwójką dzieci i matką. Poznaliśmy finał sprawy.

Wypadek polskiej rodziny w Irlandii

Polska rodzina z dwójką dzieci przeżyła chwile grozy, kiedy ich samochód zjechał z brzegu wprost do rzeki. Do dramatu doszło przy Lower Castleview Terrace na kanale rzeki Lee w porcie w Cork.

Mieszkająca tam rodzina wsiadła do zaparkowanego samochodu – dwójka dzieci i pies z tyłu, a ich matka na siedzeniu pasażera. Ojciec dzieci wrócił się na chwilę do domu po drugiej stronie ulicy. Nagle samochód zjechał w dół i stoczył się wprost do rzeki. Przerażona rodzina próbowała się wydostać przez okna.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Będąca świadkiem sąsiadka twierdziła, że samochód zatapiał się bardzo szybko, a uwięzione w środku dzieci i ich matka krzyczały, co usłyszał ojciec dzieci i ich sąsiad. Natychmiast wybiegli oni na ratunek i wskoczyli do wody. Udało im się wydostać dzieci. Ojciec dzieci wrócił po kobietę, a na pomoc przybiegł także przejeżdżający obok kierowca.

W tym czasie sąsiadka wezwała pogotowie, a inni świadkowie zdarzenia zrobili łańcuch, by pomóc wyciągnąć wszystkich na brzeg. Udało się także wydostać psa, który sam dopłynął do brzegu.

Na miejsce w ciągu kilku minut przyjechała ekipa ratunkowa, w tym funkcjonariusze Gardy, straż pożarna i karetki pogotowia, które zabrały rodzinę do szpitala CUH. Po zbadaniu ojciec dzieci został wypisany do domu, a matka z dziećmi pozostała na obserwacji.

Wyrok w sprawie wypadku polskiej rodziny w Irlandii

Do wypadku polskiej rodziny doszło 24 czerwca 2017 roku około godziny 20:00 wieczorem. Sprawa trafiła do sądu Cork District Court. Po zbadaniu sprawy, sędzia wydał wyrok skazujący dla ojca i matki dzieci. Mężczyzna w momencie wypadku był pod wpływem alkoholu i wysiadając z samochodu nie zaciągnął hamulca ręcznego. Matka również była pod wpływem alkoholu. Oboje rodzice otrzymali wyrok 9 miesięcy wiezienia w zawieszeniu.