POLONIA IRLANDIA

Część samolotów linii lotniczych Ryanair mają pęknięcia. Zostały tymczasowo uziemione.

Sprawę opisuje portal Newstalk – Ryanair potwierdza, że niektóre samoloty zostały tymczasowo uziemione, gdy podczas inspekcji wykryto w nich pęknięcia strukturalne.

Federalna Administracja Lotnicza Stanów Zjednoczonych (FAA) ostrzegła, że należy sprawdzić tysiące samolotów Boeinga 737 pod kątem pęknięć w konstrukcji skrzydła. Konkretnie są to elementy, które mocują skrzydła do korpusu samolotu.

Z raportu FAA wynika, że wada dotyczy wielu starszych samolotów amerykańskiej firmy lotniczej. Wezwano do sprawdzenia wszystkich samolotów, które wykonały ponad 30.000 lotów, w ciągu tygodnia. Samoloty, które wykonały między 26.000 a 29.999 lotów powinny zostać sprawdzone w późniejszym czasie.

Przedstawiciele firmy Boeing potwierdzili, że ponad 1.000 samolotów wymagało natychmiastowej inspekcji, lecz mniej niż 5% zakwalifikowano do naprawy.

Rzecznik Ryanair poinformował, że sprawdzono 70 samolotów Boeing 737 NG z floty linii i mniej niż 5% z nich wymagało naprawy. Uziemienie samolotów nie wpłynie na rozkład lotów.

W niedługim czasie inspekcji zostaną poddane pozostałe samoloty Ryanair zgodnie z obowiązującymi procedurami. Kontroli nie zostaną poddane samoloty Boeing 737 MAX.

Czytaj też: Jest odpowiedź Ryanair na wstrzymane loty Boeing 737 MAX w Irlandii