POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Funkcjonariusze Gardy prowadzący śledztwo aresztowali już cztery osoby w Irlandii.

Ceny ubezpieczeń samochodu w Irlandii rosną, podobnie jak czynsze i ceny domów. W związku z tym większość kierowców usilnie próbuje obniżyć koszty ubezpieczenia do minimum.

Drugą kwestią jest problem z firmami, które nie chcą się podjąć ubezpieczenia samochodów starszych czy sprzedania polisy kierowcom z tymczasowym prawem jazdy.

Na rynku ubezpieczeń w Irlandii pojawiają się od pewnego czasu firmy, które chętnie sprzedają polisy tanio, i to nawet kierowcom z naklejką L. Niestety – jak się właśnie okazało – część z nich to tzw. „Firmy krzak”, brokerzy, którzy tylko pozornie ubezpieczają nasze pojazdy.

Funkcjonariusze Gardy prowadzący śledztwo w Dublinie aresztowali już cztery osoby odpowiedzialne za wyłudzenia i fałszerstwo. Ponad 600 polis zostało unieważnionych, lecz liczba ta może wzrosnąć. Sprawa jest rozwojowa.

Kierowców poinformowano, że ich ubezpieczenie nie jest legalne, a więc nieważne i w przypadku kolizji lub wypadku ich pojazd może zostać skonfiskowany, a oni sami poniosą odpowiedzialność prawną za wykroczenia drogowe.