POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Popularna sieć sklepów w Irlandii zostaje zamknięta – pracę straci prawie 500 osób.

Popularna sieć sklepów Carphone Warehouse zamyka swoje sklepy w Irlandii. Pracę straci 486 osób w 81 punktach na terenie całego kraju.

Carphone Warehouse w Irlandii

Dixons Carphone, firma macierzysta, nazwała ten ruch „trudnym, ale koniecznym”.

Zamknięcie działalności w Irlandii wynika z wcześniejszej decyzji firmy o zamknięciu wszystkich samodzielnych sklepów Carphone Warehouse w Wielkiej Brytanii w 2020 roku.

W oświadczeniu firmy czytamy:

W ciągu ostatniego roku Carphone Warehouse Ireland odnotował spadek liczby odwiedzin o ponad 40 procent i 25-procentowy wzrost liczby klientów kupujących telefony bez karty SIM.

Klienci zmieniają sposób kupowania urządzeń mobilnych i łączności, rzadziej wymieniając telefony i kupując je osobno lub w ramach bardziej elastycznych pakietów.

Firma przewidywała te zmiany w zachowaniu, lecz spodziewano się, że nastąpią one w dłuższym okresie. Zmiany zostały przyspieszone przez pandemię – czytamy.

Przedstawiciele Carphone Warehouse zapewniają klientów, że ich zasięg sieci będzie działał normalnie, a każdy, kto ma problemy, powinien skontaktować się bezpośrednio ze swoją siecią.

Firma macierzysta firmy twierdzi też, że będzie kontynuować sprzedaż telefonów i akcesoriów za pośrednictwem Currys PC World.