Sklep wycofuje kontrowersyjny produkt ze sprzedaży w Irlandii

Po skargach zaniepokojonych klientów zdecydowano o wycofaniu produktu ze sprzedaży w Irlandii.

Trwa sezon zakupowy w Irlandii, a sprzedawcy prześcigają się pomysłach, by przyciągnąć jak największą rzeszę klientów. Niestety nie zawsze wszystkie pomysły na świąteczny prezent wydaja się trafione. Tak się stało właśnie w przypadku popularnej sieci sklepów Penneys.

W sprzedaży pojawiła się niedawno nietypowa bransoleta w cenie €12 i to ona wzbudziła w wielu klientach niepokój i oburzenie. Bransoleta oprócz swojej funkcji ozdobniczej pełni także rolę piersiówki na alkohol. Klienci mogą wlać do środka swój ulubiony trunek, zabrać bransoletę ze sobą w każde dowolne miejsce i nalać sobie zawartość w dowolnej chwili.

Można przypuszczać, że produkt jest raczej żartobliwą wersją prezentu, co nie zmienia faktu, że wielu klientów sklepów Penneys wyraziło swoje niezadowolenie ze sprzedaży bransolety.

Jedna z takich klientek zadzwoniła podczas audycji RTE Liveline i stwierdziła, że sklepy sieci Penneys są bardzo popularne wśród młodych osób, a znajdująca się w sprzedaży bransoleta może ich zachęcać do spożywania alkoholu. Jej zdaniem jest to nieodpowiedzialne wobec faktu, że w Irlandii rośnie liczba osób niepełnoletnich spożywających alkohol.

Opinię kobiety poparł Minister Zdrowia Simon Harris, który stwierdził, że „produkty te mogą być atrakcyjne dla dzieci” i poprosił firmy o „rozważenie tego w swoim marketingu”.

Ostatnie dane wskazują, że w Irlandii obserwuje się drastyczny wzrost liczby dzieci poniżej 16-go roku życia przyjętych do szpitala z powodu zatrucia alkoholem.

W odpowiedzi na skargi sieć sklepów Penneys zdecydowała się wycofać bransoletę Hip Flask Bracelet ze sprzedaży. Wystosowano też oficjalne przeprosiny dla klientów, w których ta sprawa wywołała zdenerwowanie.