POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ze względu na wzmożony ruch w popularnych w Irlandii sklepach Aldi i Lidl ogłoszono pilny nabór nowych pracowników.

Sieć sklepów Lidl poszukuje nowych pracowników w Irlandii. Rekrutacja skierowana jest głównie do niedawno zwolnionych pracowników z branży gastronomicznej, hotelarskiej i sprzedaży detalicznej. Pracownicy mogą liczyć na stawkę minimum €12.30 za godzinę, a zatrudnienie może znaleźć ponad 400 osób.

W ostatnich tygodniach znacznie wzrosła sprzedaż w sklepach w Irlandii. Wykupywana jest żywność, środki czystości i kosmetyki. W sklepach często jest tłok, a towaru na półkach ubywa szybciej niż zazwyczaj.

Nowi pracownicy mają pomóc utrzymać pełne zapasy na półkach. Na bieżąco dezynfekowane mają być też powierzchnie sklepowe, a także kosze i wózki zakupowe.

W sklepach Lidl rozmieszczani są również dodatkowi pracownicy ochrony, którzy przypominać mają klientom o zachowaniu minimalnego odstępu dwóch metrów. Pomagać mają oni też osobom starszym, które mają pierwszeństwo zakupów w godzinach od 09:00 do 11:00 rano.

Podobnie sieć sklepów Aldi ogłosiła zapotrzebowanie na nowych pracowników w Irlandii. Oferta skierowana jest do wszystkich osób poszukujących pracy. Tutaj także obowiązuje stawka minimum €12.30 za godzinę.