POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Przedstawiciele IGHN wraz z CIEH i EHAI wydali nowe zalecenia dla mieszkańców Irlandii dotyczące robienia zakupów w sklepach.

Grupa pracowników służby zdrowia, środowiska i rozwoju wydała nowe zalecenia dotyczące postępowania z produktami zakupionymi w sklepach. Poradnik powstał ze współpracy Irish Global Health Network, Chartered Institute of Environmental Health oraz Environmental Health Association of Ireland.

W opublikowanych zaleceniach stwierdzono, że supermarkety są miejscami wysokiego ryzyka zakażenia Covid-19 z powodu naruszenia standardów higieny. Niektóre supermarkety zachowują ostrożność, nie jest to jednak regułą dla wszystkich sklepów.

Wytyczne przedstawiono w czterostronicowej książeczce „A quick guide to safe shopping during the coronavirus (Covid-19) pandemic” („Krótki przewodnik po bezpiecznych zakupach podczas pandemii koronawirusa (Covid-19)”.)

W opublikowanym poradniku znajdziemy informacje o tym, jak należy postępować zanim rozpoczniemy zakupy, co robić w trakcie zakupów i jak się chronić przed koronawirusem po dokonanych zakupach.

Stwierdzono tam m.in., że koronawirus może przetrwać na twardych powierzchniach, a kupujący powinni „przetrzeć z zewnątrz wszystkie towary w puszkach / twardych powierzchniach (paczki tetra) papierowym ręcznikiem / ciepłą wodą z mydłem” lub „alternatywnie pozostawić nie psującą się żywność w bezpiecznym miejscu na 72- godziny”.

Sugeruje się, że wózki sklepowe, kosze, czytniki kart przy kasach powinny być dezynfekowane po każdym użyciu. Przypomina się również, by nie dotykać rękami swojej twarzy, oczu, nosa ani ust.

Więcej informacji i wytycznych dostępnych jest na stronie Chartered Institute of Environmental Health

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii