Popularna w Irlandii sieć sklepów zapowiada ekspansję na rynku sprzedaży.

Sieć sklepów Primark/Penneys ma dobre wiadomości dla swoich klientów. Firma planuje duży rozwój na irlandzkim rynku, zapowiada też setki nowych miejsc pracy.

Miejsca pracy

W hrabstwie Kildare planowane jest utworzenie wielkiego centrum dystrybucyjnego. Magazyn ma się znajdować w odległości 1,5 km od miasta Newbridge i 1,9 km na zachód od zjazdu 11 na autostradzie M7.

Zgodnie z zapowiedzią, centrum będzie działać siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Zaplanowano też przy nim parking, który pomieści 110 ciężarówek.

Projekt ma zapewnić 482 miejsca pracy. Do budowy magazynu ma zostać zatrudnionych 270 osób, a po rozpoczęciu działalności pracę znajdzie tam 212 osób.

Nowy sklep

Obecnie sieć Penneys posiada 36 sklepów w Irlandii. Jednak w 2022 roku otwarty zostanie nowy punkt w Tallaght, w południowej części Dublina.

Długo oczekiwany w tej lokalizacji sklep znajdować się będzie w The Square Town Center, a zatrudnienie znajdzie w nim 300 nowych pracowników.

Opóźnienia w dostawach

Natomiast przedstawiciel Penneys poinformował, że firma doświadcza pewnych opóźnień w niektórych jesienno-zimowych zapasach dostarczanych do sklepów.

Powodem są zakłócenia w transporcie portowym i kontenerowym. Jednak dyrektor finansowy firmy twierdzi, że problem dotyczy „opóźnień, a nie odwołań”.

Tymczasem wszystkie sklepy są w pełni zaopatrzone we wczesnojesienny asortyment i nie przewiduje się żadnych braków.