POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Klientów w Irlandii czekają zmiany po ponownym otwarciu wszystkich sklepów.

Zgodnie z planem rządu od 17 maja w Irlandii ponownie otwarte zostaną wszystkie sklepy prowadzące sprzedaż artykułów określanych jako nieistotne. Dla klientów oznacza to kilka zmian, na które cierpliwie czekali od wielu miesięcy.

Sklepy w Irlandii

Od poniedziałku nie trzeba będzie się umawiać, aby móc zrobić zakupy w sklepach – jak to miało miejsce w sieciach Penneys czy JD Sports. Usługa „click and collect” będzie nadal dostępna w większości sklepów, które w ten sposób oferowały sprzedaż towarów swoim klientom.

Zmiany dla klientów w Irlandii

W supermarketach typu Tesco czy Dunnes Stores przywrócona zostanie sprzedaż wszystkich sekcji odzieżowych, a w mniejszych sklepach typu Lidl czy Aldi powróci sprzedaż towarów w koszach w ich centralnej części.

Część sklepów zapowiada wydłużenie godzin otwarcia w początkowym okresie zniesienia blokady. Ma to zmniejszyć kolejki i pomóc sprostać oczekiwaniom klientów, którzy czekali wiele miesięcy na powrót sprzedaży stacjonarnej.

Tymczasem sieć Penneys ogłosiła, że w minionym tygodniu dokonano 275.000 rezerwacji przez klientów, którzy po wcześniejszym umówieniu mogli zrobić zakupy w jednym z 36 sklepów w Irlandii. Sieć zapewnia, że jest w pełni przygotowana, by przyjąć teraz wszystkich swoich klientów.

Powrót sprzedaży stacjonarnej w sklepach w Irlandii odbędzie się zgodnie z zaleceniami Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego (NPHET). Klienci proszeni są o zasłanianie nosa i ust oraz utrzymywanie bezpiecznego dystansu od innych osób podczas pobytu w sklepie.