POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Śledztwo Gardy dotyczy zdarzenia w Irlandii, które mogło zakończyć się tragicznie.

Funkcjonariusze Gardy w Dublinie prowadzą śledztwo w sprawie incydentu z udziałem nastolatków, którzy zrzucili pasażerkę na tory kolejowe. Do zdarzenia doszło w kwietniu na stacji Dart przy Howth Junction.

W mediach społecznościowych krąży nagranie z kamer CCTV, na którym widać potrącenie jednej z pasażerek przez znajdujących się na peronie nastolatków.

Na nagraniu widać jak pierwsza pasażerka podbiega do wagonu tuż obok nastolatków. Jeden z nich obraca się nagle w jej kierunku jakby próbował ją odepchnąć. Zaraz potem drugi z nich podnosi koło roweru i próbuje uderzyć nim w biegnącą kobietę. Kobieta przebiega jednak bez szwanku.

Zaraz po niej do kolejki podbiega druga kobieta. Nastolatki ponawiają próbę – tym razem udaje im się w nią uderzyć, a kobieta spada na tory między wagon kolejki a platformę peronu.

Na pomoc bezwłocznie ruszyli jej inni pasażerowie znajdujący się w pobliżu. Kobieta zostaje bezwłocznie wyciągnięta na platformę. W tym samym czasie grupa nastolatków oddala się z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze Gardy traktują incydent jako napad. Do zdarzenia doszło 01/04/2021 ok. godziny 21:00, ale nagranie rozpowszechniono w mediach społecznościowych dopiero w ten weekend.

Rzecznik Gardy powiedział, że trwa dochodzenie w tej sprawie. Na obecną chwilę nie dokonano jeszcze żadnych aresztowań.