Meteorolodzy zapowiadają piękne pożegnanie lata w Irlandii.

Chociaż w te wakacje pięknej pogody w Irlandii było jak na lekarstwo, to ostatnie dni lata ma być bardzo ciepły i słoneczny.

To był deszczowy tydzień, lecz meteorolodzy z Met Eireann zapewniają, że koniec tygodnia przyniesie ze sobą słońce i wysokie temperatury. Piękna pogoda ma uprzyjemnić nam koniec wakacji.

Od czwartku zaczniemy odczuwać poprawę pogody w Irlandii. Na wschodzie i południu kraju ma być dużo słońca. Temperatury wzrosną do 22 stopni Celsjusza. W nocy też będzie bardzo ciepło – minimum 13 stopni Celsjusza.

W piątek dalsza poprawa pogody, jedynie na północy i zachodzie Irlandii będzie pochmurno. Najwyższe temperatury przewidziano w centralnej i wschodniej części kraju – do 23 stopni Celsjusza.

W sobotę więcej chmur, a front przelotnych opadów deszczu będzie się przesuwał z zachodu na wschód kraju. Jednak w niedzielę ma już być dużo słońca, a temperatury wzrosną do 24 stopni Celsjusza.

W poniedziałek i wtorek ma być nadal słonecznie i ciepło. Jedynie lokalnie mogą wystąpić przelotne opady mżawki. Mimo to zdaniem meteorologów będzie to piękne pożegnanie lata w Irlandii.