POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Zwiększono liczbę punktów kontrolnych na drogach Irlandii w ramach specjalnej akcji Gardy.

Od poniedziałku 07/10/2019 rozpoczęto specjalną akcję Gardy w Irlandii. Na portalu społecznościowym Facebook ukazała się informacja wydziału Gardy z południowego regionu Irlandii dotycząca akcji poprawy bezpieczeństwa na drogach.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym zdecydowano o rozstawieniu specjalnych punktów kontrolnych, w których funkcjonariusze Gardy z Midleton sprawdzać będą stan opon pojazdów.

Powodem przeprowadzenia akcji jest fakt, że dni stają się krótsze, a noce dłuższe, co wpływa na widoczność i warunki jazdy. Kierowcy proszeni są o udanie się do stacji kontroli pojazdów w celu sprawdzenia stanu zużycia opon pojazdu, którym się poruszają.

Minimalna wymagana grubość bieżnika w oponach samochodowych wynosi 1,6 mm i 1,0 mm w motocyklach. Należy sprawdzić wszelkie przecięcia, wybrzuszenia i inne anomalie. Istotne jest również właściwe ciśnienie w oponach i odpowiednie wyważenie kół. Wszelkie zużyte lub wadliwe opony należy natychmiast wymienić.

Dodatkowo w tym tygodniu odbywać się będą też pomiary prędkości samochodów. Kierowców prosi się o stosowanie się do wytyczonych ograniczeń i nieprzekraczanie dozwolonej prędkości. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości €80 i trzy punkty karne.