Specjalna operacja Gardy w Irlandii. Są pierwsze aresztowania

Funkcjonariusze Gardy prowadzą właśnie specjalną akcję na terenie całej Irlandii.

Na terenie całej Irlandii prowadzona jest Operacja Tara, w wyniku której doszło już do pierwszych aresztowań.

Operacja Gardy w Irlandii

Funkcjonariusze Gardy przeszukali w czwartek nieruchomość w dzielnicy Dublin 2, w ramach trwających śledztw w sprawie sprzedaży i dostarczania narkotyków w tym rejonie.

Przeszukanie przeprowadziła jednostka z Dzielnicowego Zespołu ds. Narkotyków z Regionu Metropolitalnego Dublina Południowo-Środkowego (DMR South Central Divisional Drugs Unit) z pomocą jednostki Street Crime Unit z posterunku przy Pearse Street.

W trakcie przeszukania, które odbyło się około 13:00 w rejonie Macken Street, skonfiskowano marihuanę oraz sprzęt wykorzystywany do produkcji narkotyków.

Na miejscu aresztowano mężczyznę w wieku 50 lat, który został przesłuchany na mocy przepisów Ustawy (Criminal Justice (Drug Trafficking) Act, 1996) §2. Mężczyzna został oskarżony i zwolniony za kaucją, a jego sprawa odbędzie się wkrótce w Sądzie Kryminalnym w Dublinie.

Aresztowania w Irlandii

W ramach prowadzonej akcji Gardy doszło też do aresztowania w innej części Irlandii. Także w czwartek przeszukano nieruchomość w hrabstwie Meath.

Na miejscu znaleziono i skonfiskowano marihuanę o szacunkowej wartości 128 000 euro. Aresztowano 30-kilkuletniego mężczyznę, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Operacja Tara będzie prowadzona w Irlandii jeszcze w kolejnych tygodniach, jak zapewnili przedstawiciele Gardy.