POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wicepremier zapowiada wygaszenie pandemicznego zasiłku dla bezrobotnych w Irlandii.

Wicepremier Leo Varadkar poinformował, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi plany wycofania pandemicznego zasiłku dla bezrobotnych w Irlandii.

Zasiłek dla bezrobotnych w Irlandii

Pandemic Unemployment Payment (PUP) został wprowadzony w 2020 roku dla osób dotkniętych utratą pracy z powodu pandemii Covid-19.

Sytuacja epidemiczna w Irlandii jest stabilna, a rząd realizuje stopniowe znoszenie restrykcji. W związku z ponownym otwarciem gospodarki planuje się więc wygaszenie zasiłku PUP.

Według zapowiedzi Leo Varadkara do końca trzeciego kwartału nie należy spodziewać się żadnych dramatycznych zmian, ponieważ kraj nadal będzie w trybie ponownego otwarcia. Likwidacja zasiłku ma się rozpocząć dopiero od października.

Plan rządu w Irlandii

W najbliższy wtorek rząd ujawni swój plan dalszego wsparcia podczas pandemii. Będzie się to wiązało z rozszerzeniem różnych programów opieki społecznej i wsparcia biznesowego.

Były Taoiseach zapowiedział też, że rząd zamierza wprowadzić Poziom 2 restrykcji w kraju, podobnie jak to miało miejsce latem ubiegłego roku.


DOŁĄCZ DO NAS NA YOU TUBE - ZASUBSKRYBUJ::

Ostrzegł jednak, że nadal istnieje groźba czwartej fali i należy zachować ostrożność przez najbliższe tygodnie. Kraj będzie musiał przetrwać co najmniej kolejną zimę, zanim obraz stanie się jasny – uważa Leo Varadkar.

W piątek wieczorem rząd opublikuje plan dalszego znoszenia restrykcji w Irlandii. Z wcześniejszych zapowiedzi rządu wiemy, że zmiany dotyczyć będą m.in. podróży, rozrywki i sportu:

Więcej: Znoszenie obostrzeń w Irlandii – od czerwca duże zmiany