Sprawdź swoje konto bankowe, jeśli płacisz w sklepie kartą - hakerzy wykradli numery

Apel do mieszkańców Irlandii, którzy płacili kartą w sklepach popularnej sieci.

Przedstawiciele Musgrave Group poinformowali dzisiaj, że klienci sklepów należących do firmy mogli stracić pieniądze ze swoich kont bankowych. Hakerzy włamali się do sieci Musgrave Group i wykradli dane kont bankowych klientów sklepów: SuperValu, Centra i Daybreak.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Garda, powiadomiono także biuro ds. Ochrony Danych Osobowych. Firma Musgrave przeprasza wszystkich klientów i zaleca im sprawdzenie stanu ich kont bankowych.

Nie wiadomo kiedy doszło do cyberataku, ani w których sklepach dokładnie wykradziono dane kart klientów. Nie poinformowano również czy za atakiem stoi jedna osoba czy grupa hakerów.

Przestępcy poprzez złośliwe oprogramowanie wykradli numery kart bankowych i kart kredytowych, a także daty ważności tych kart. Nie zostały wykradzione natomiast takie dane jak: nazwisko właściciela karty, numer PIN, numer CCV.

Złośliwe oprogramowanie zostało usunięte, sieć Musgrave jest zabezpieczona i monitorowana. Nie ma dowodów na to, że przestępcy wykradli dane personalne klientów, jednak zaleca się sprawdzić wyciąg z konta i zgłoszenie każdej nieprawidłowości w siedzibie banku danego klienta.