W dzisiejszych czasach w Irlandii oszuści wykorzystują różne techniki, aby zdobyć dostęp do konta bankowego potencjalnej ofiary.

Na Kontakt 24H portalu Polonia Irlandia przyszła wiadomość od czytelniczki, która padła ofiarą oszustwa. Oszuści wykorzystali zaufanie do instytucji jakim jest irlandzki Urząd Skarbowy.

List do redakcji

Witam, piszę z informacją o fałszywym zwrocie podatku. W zeszłym tygodniu otrzymałam sms, po czym niczego nieświadoma wypełniłam formularz. Wszystko się zbiegło w czasie, parę tygodni wcześniej ubiegałam się o zwrot podatku, więc stwierdziłam, że został wygenerowany dla mnie link z informacjami. Po kliknięciu wymagane było uzupełnić swoje dane oraz dane karty, co niestety uczyniłam.

Dałam się nabrać.

To są złodzieje. Na oficjalnej stronie Revenue można się dowiedzieć, że takie oszustwa mają miejsce. Zauważyłam to wczoraj, ponieważ miałam przelew na parędziesiąt euro, a w tytule była strona cardboardfish.com, Whitestable w Anglii. Bank też mnie zaalarmował o niepokojących transakcjach, więc byłam zmuszona zamrozić konto.

Ważna informacja na stronie Revenue

Pamiętaj, że Revenue nigdy nie wysyła niechcianych wiadomości tekstowych. Jeżeli otrzymasz wiadomość tekstową przypuszczalnie wysłaną z Revenue z załączonym linkiem do witryny internetowej, należy ją zignorować.