Polonia Irlandia

Niektóre loty zostaną odwołane przez strajk pilotów Ryanair w Irlandii.

Trwa przeciąganie liny między zarządem Ryanair a pracownikami firmy w Europie. Pasażerowie w napięciu czekają na informacje dotyczące ich planowanych lotów.

Jeszcze kilka dni temu informowano, że związki zawodowe pilotów przeprowadzą 24-godzinną akcję strajkową w dniu 12 lipca 2018 roku. Zarząd Ryanair nazwał ich działania „szantażem” i kilkukrotnie nawoływał od odstąpienia od strajku.

Wiadomo już, że w najbliższy czwartek 12 lipca 2018 roku odwołanych zostanie 30 lotów Ryanair. Są to loty na trasie Irlandia – Wielka Brytania, tak więc loty do innych miast Europy nie są na razie zagrożone.

W oświadczeniu rzecznik Ryanair poinformował, że poszkodowani pasażerowie otrzymają informację poprzez wiadomość SMS lub e-mail i będą mogli zmienić datę lotu na inny termin – w piątek, sobotę bądź w kolejnych dniach.

Więcej na temat: Paraliż lotów także w Irlandii – Strajk Ryanair potwierdzony

Przedstawiciel linii ostrzega jednak, że niestety nie można wykluczyć kolejnych akcji strajkowych pracowników Ryanair w lipcu i sierpniu tego roku. Wiadomo już, że pracownicy w Portugalii, Hiszpanii, Belgii i we Włoszech zaplanowali strajk na 25 i 26 lipca.